Menu

Blok matematyczno-przyrodniczy

III MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS MATEMATYCZNY 2015

Związek matematyki z otaczającą rzeczywistością był przedmiotem III edycji międzygimnazjalnego konkursu matematycznego „Matematyka w życiu codziennym”, skierowanego do uczniów klas pierwszych i drugich, zorganizowanego przez nauczycieli matematyki Gimnazjum w Witnicy: p. B. Dudek, p. K. Książkiewicz, p. J. Poniedziałek oraz p. W. Koronowicza, który pozyskał sponsora. Celem pośrednim konkursu było zmierzenie się z zadaniami praktycznymi wzorowanymi na modelu egzaminacyjnym.

Konkurs odbył się 27 maja i miał wymiar międzygminny, a rywalizowały w nim trzy czteroosobowe drużyny ze szkół z Bogdańca, Krzeszyc oraz Witnicy.

Uczestnicy konkursu oceniani byli w kategorii indywidualnej oraz drużynowej. Witnickie Gimnazjum reprezentowali: Zuzanna Kasprzak (kl.1b), Aleksandra Suchecka (kl. 1d), Karolina Jeziorek (kl. 2a) oraz Cezary Czernecki (kl.2d). Zwycięzcą w rywalizacji indywidualnej został Cezary Czernecki, drugie miejsce zajęła Aleksandra Suchecka, natomiast trzecie miejsce wyłonione w drodze dogrywki, przypadło przedstawicielce gimnazjum w Krzeszycach – Małgorzacie Pulkowskiej. Po mozolnej pracy z przygotowanymi zestawami zadań w klasyfikacji drużynowej, witniccy gimnazjaliści uplasowali się na pierwszym miejscu.

Uczniów ugoszczono słodkim poczęstunkiem, a zwieńczeniem rywalizacji było wręczenie licznych nagród rzeczowych oraz dyplomów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów: p. Artura Rakowskiego – właściciela firmy „Rakowski Schody”, Rady Rodziców Gimnazjum oraz Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, dzięki którym możliwy był zakup atrakcyjnych nagród oraz potrzebnych do przeprowadzenia konkursu materiałów.

Uczestnikom konkursu gratulujemy wysokich wyników i gorąco zachęcamy do dalszych pasjonujących odkryć matematycznych.

                Organizatorzy

MIĘDZYGMINNY KONKURS MATEMATYCZNY 2014

Dnia 27 maja 2014 roku o godzinie 12 w świetlicy szkolnej w Gimnazjum im. Ludzi Pojednania odbył się II Międzygminny Konkurs Matematyczny „Matematyka w życiu codziennym”. Konkurs zorganizowały nauczycielki matematyki p. Bożena Dudek, p. Katarzyna Książkiewicz oraz p. M. Margol, natomiast sponsora, dzięki któremu kupiłyśmy nagrody znalazł p. Wiesław Koronowicz.  Do konkursu zostało zaproszonych 5 gimnazjów. Zaproszenie przyjęły i przyjechały gimnazjum z Bogdańca i gimnazjum z Krzeszyc oraz nasze.  Drużyny 4 osobowe klas II z poszczególnych gimnazjów walczyły zacięcie rozwiązując 20 zadań przygotowanych przez organizatorki. Wygrała drużyna z Bogdańca, drugie miejsce zajęła drużyna z Krzeszyc, a trzecie z Witnicy. Wśród uczestników po rozwiązaniu zadań zostali wyłonieni też zwycięzcy indywidualni i tak dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie z gimnazjum w Krzeszycach, natomiast trzecie miejsce zajął uczeń naszego gimnazjum Grzegorz Towarnicki z klasy 2f.

Z matematycznymi  pozdrowieniami

Organizatorki

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

PANGEA Konkurs Matematyczny 2013/2014

Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie.  Etap 1 zorganizowany i przeprowadzony przez Panią Bożenę Dudek, odbył się 10 stycznia 2014r w Gimnazjum i uczestniczyło w nim 47 uczniów z klas I, II i III.  Uczeń klasy IIIc Michał Kostecki, którego matematyki uczy Pani B. Andruszko zakwalifikował się do finału, który odbędzie się 28 marca 2014r w Vistula University w Warszawie. Wysokie wyniki punktowe otrzymali również uczniowie klasy Id Mariusz Kot i Cezary Czernecki.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za Michała w finale.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Zebra Matematyczna

Dnia 26 listopada w Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny  „Zebra”. Uczeń klasy 1d Cezary Czernecki zajął 10 miejsce w kraju zdobywając dyplom z wyróżnieniem.

Gratulujemy Czarkowi, życząc dalszych sukcesów na polu  matematycznym.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Matematyczny fotograf

W czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie” uczeń klasy II c Gimnazjum im. Ludzi Pojednania w Witnicy-Jakub Gaczyński zdobył II miejsce w kraju. Wykonał zdjęcie pt.”Przekątna”, w którym dostrzegł niewidzialny urok świata matematyki w tym, co inni (po)mijają…. Gratulujemy sukcesu!

Natomiast zdjęcie uczennicy klasy IIIc Kamili Rackiewicz pt. „Ułamki zwykłe” znalazło się na wystawie zorganizowanej przez Uniwersytet Szczeciński podczas uroczystej gali wręczenia nagród dnia 25 listopada 2013r.

B.D.

przekatna

fot.”Przekątna”autor Jakub Gaczyński